звіт для колег
Звіт керівника
закладу дошкільної освіти «Золотий ключик» перед педагогічним колективом, батьками і громадськістю за 2023-2024 навчальний рік.
Шановні присутні!
Я, директор Левківського закладу дошкільної освіти «Золотий ключик», Поломаренко Світлана Миколаївна, звітую перед Вами про свій персональний внесок у підвищення рівня освіти протягом 2023-2024 навчального року.
Головною метою закладу освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у догляді, вихованні та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
Заклад дошкільної освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, власним Статутом, іншими нормативно-правовими документами.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:
1. Створення умов, що сприяють формуванню, укріпленню та збереженню фізичного і психічного здоров’я дітей. Актуалізація питань безпеки життєдіяльності.
2. Формування особистості дитини, розвиток її творчих та природних здібностей саморозвитку, самовираження в різних видах діяльності.
3. Патріотичне виховання, розвиток духовного потенціалу – основа освітньо-виховної діяльності.
4. Впровавження в освітній процес новітніх технологій виховання та навчання.
5. Удосконалення професійної компетентності педагогів, запровадження новітньої організаційно-функціональної системи їх творчої самореалізації.
6. Впровадження роботи з трудового виховання в процесі організованої та самостійної предметно-практичної діяльності.
7. Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази закладу, залучення додаткових джерел фінансування садочка та їх раціональне використання.
8. Залучення педагогічної та батьківської громадськості ЗДО до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями.
9. Тісна співпраця з батьківською громадськістю, спрямована на підвищення психолого-педагогічної культури родин.
У закладі дошкільної освіти функціонує 3 групи (молодша-«Сонечко», середня «Веселка», старша «Дзвіночок» ).
Колектив ЗДО складається з 23 осіб, з них – 9 - педагогічні працівники, 1 медичний працівник та 13 осіб обслуговуючого персоналу.
Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.
Заклад працює за 5-денним з 10,5-ти годинним режимом роботи: (з 7.30 до 18.00). Групи комплектуються переважно у липні - серпні місяці.. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.
Протягом 2023-2024 навчального року педагогічний колектив працював над вирішенням таких річних завдань:
1.Продовження роботи по створенню та підтримці сучасного освітнього простору, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника, реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.
2.Сприяння формуванню екологічної культури дітей дошкільного віку, активізації знань і практичного досвіду дітей в в різних видах діяльності.
3.Розширення і оновлення форм, видів та змісту співпраці з родинами.
4.Патріотичне виховання, формування національного типу особистості шляхом залучення дітей до культури та народного мистецтва нашої країни.
Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ЗДО функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків. Протягом 2023-2024н.р. кабінет поповнився наочно – дидактичними посібниками, науковою, навчально – методичною літературою, іграшками, атрибутами. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями .
У 2023 ррці була відкрита інклюзивна група, де виховується дитина з 4-м рівнем підтримки. В штат була введена посада асистент вихователя. Також проводяться корекційні заняття з фахівцями, згідно висновку ІРЦ,
Річним планом роботи регламентувалася організація методичної роботи закладу, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, згідно з концептуальними засадами Базового компоненту.
Протягом 2023-2024 навчального року колектив закладу та батьківська громада спільно приймала активну участь в освітній діяльності та здійснювали посильну підтримку у зміцненні матеріально-технічної бази в закладі.
Аналізуючи фінансово – господарську діяльність, можна сказати ,що робота структурних підрозділів (харчоблоку, пральні, медичної служби, техперсоналу) ведеться на достатньому рівні. Своєчасно здійснювалось технічне обслуговування та ремонт обладнання у службових приміщеннях. Створено належні умови для повноцінного харчування дітей.
Проводилась робота з попередження інфекційних та простудних захворювань;
За звітній період зроблено :
- Косметичний ремонт всіх груп.
- Косметичний ремонт центрального коридору закладу;
- Проведено косметичний ремонт харчоблоку;
-Придбано посуд на харчоблок згідно вимог HACCPу, столовий посуд- чашки для дітей закладу;
- придбано канцтоварів на всі групи, гуманітарна допомога від Юнісеф.
- придбано уже фарбу для ремонту та замовлено весь інший матеріал для роботи.
- вчасно ремонтувалися робітником всі дефекти,які виникали.
-Систематично проводилась закупівля миючих засобів .
- Придбано шнек і ніж для електромясорубки на кухню.
-Систематично проводились стихійні ремонти сантехніки, електрообладнання.
.
- Вчасно коситься трава на території закладу (бензин брався по талонам).
- Зроблено гідроізоляцію для укриття своїми силами,
- Ремонтуються ігрові майданчики своїми силами.
Я і колектив закладу дошкільної освіти доклали багато зусиль для упорядкування території ЗДО (висаджені квіти, кущі смородини, фруктові дерева, відремонтовано та пофарбовано обладнання майданчиків).
Я з колективом дошкільного закладу та батьками з року в рік створюємо належні умови для всебічного, повноцінного розвитку, комфортного перебування дітей в дошкільному закладі.
Заклад дошкільної освіти є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги щодо забезпечення прав дитини.
Впродовж звітного періоду всі діти харчувались безкоштовно .
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень зі сторони держпродспоживслужби.
Робота з організації харчування дітей у закладі здійснювалася на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», N 202/165, 26.02.2013, Наказу «Про затвердження змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах». Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» (ст.35), «Про охорону дитинства» (ст.5), інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006. за №298/227 (зі змінами і доповненнями).
В нашому дошкільному закладі діти одержують 3-х разове харчування. Раціон харчування збалансований згідно потреб організму дитини в білках, жирах, вуглеводах, мінералах та вітамінах на добу.
Під час організації харчування, ми дотримуємося гігієнічних вимог до приготування, перенесення та роздачі їжі. Продукти харчування та продовольча сировина постачаються в заклад централізовано з баз постачальників. Усі продукти харчування, що надходять до ЗДО, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.
Завідувач господарства веде чіткий облік продуктів харчування. Продукти реєструються у журналі, де вказується останній термін реалізації, дотримуються норми їх використання.
У закладі дошкільної освіти в цілому дотримується санітарно-гігієнічний режим. Працівники харчоблоку, помічники вихователів забезпечені спеціальним одягом. Правила особистої гігієни персоналом виконуються. В групах в наявності куточки для помічників вихователів, які містять інструкції щодо правил миття посуду, столів, стільців, графіки прибирання групових приміщень, провітрювання приміщення. Варто відмітити, що в дошкільному закладі створені належні умови для збереження продуктів харчування, технологічне обладнання в достатній кількості, підтримується в робочому стані. Заклад забезпечений необхідними меблями, столовим інвентарем, необхідною кількістю посуду. Проведено маркування відповідно до вимог Санітарного регламенту, посуд використовується за призначенням.
Умови для організації харчування в дошкільному закладі задовільні. Харчоблок має необхідні приміщення для збереження, обробки продуктів харчування та продовольчої сировини, забезпечений проточною гарячою та холодною водою, оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані, столовим та кухонним посудом.
З метою впровадження науково-обґрунтованих раціонів харчування дітей, в дошкільному закладі розроблена картотека страв, яка погоджена і затверджена держпродспоживслужбою. За цей навчальний рік за результатами перевірок держпродспоживслужби порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку не виявлено.
Питання охорони та безпеки життєдіяльності ми вносимо у річний план роботи дошкільного закладу та систематично розгля¬даємо на засіданнях педагогічних рад і виробничих нарадах. Прово¬димо тижні з попередження дорожньо-транспортного травма¬тизму дітей та пожежонебезпечних ситуацій, тижні безпеки життє¬діяльності дітей.
З метою прийняття опе¬ративних рішень щодо забезпечення умов для збереження здоров'я та безпечного перебування дитини у ЗДО, дотри-мання правил охорони праці та техніки безпеки всіма працівника¬ми закладу, систематично здійснюємо контроль та аналіз виконання заходів з охорони та безпеки життєдіяльності згідно плану роботи , зокрема;
• санітарно-гігієнічний стан закладу групових приміщень та закріплених ділянок;
• дотримання пожежної безпеки;
• організація проведення місячників та тижнів з безпеки життєдіяльності;
• організація безпечного предметно-розвивального сере¬довища;
• дотримання техніки безпеки та правил охорони праці тех-нічними працівниками під час освітнього процесу;
• проводився огляд щодо обладнання та облашту¬вання групових кімнат до нового навчального року;
відбувався технічний огляд:
• будівлі та службових приміщень дошкільного закладу;
• обладнання медичного кабінету, харчоблоку, пральні, обстежуємо ігрові майданчики.
Підводячи підсумки, варто ще раз наголосити, що наша мета – якомога повніше підготувати дітей до розв’язання складних життєвих ситуацій, навчити їх захищати себе від небезпеки, а також запобігати дитячому травматизму.
Незважаючи на складні економічні умови, приміщення і територія ЗДО оснащені необхідним інвентарем, перебувають у задовільному стані, постійно поповнюється, оновлюється і ремонтується обладнання.
Тим більше, що добавилось найпростіше укриття, куди було придбано пушку-обігрівача, зроблено на поверхні клійоночний покрив, щоб не стікала вода по стінах і на підлогу.
Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції. Заклад дошкільної освіти «Золотий ключик» підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Впродовж року батькам була надана кваліфікована допомога з питань безпеки життєдіяльності, організації режиму дня, освітньої діяльності. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:
- анкетування,
- батьківські збори,
- індивідуальні та групові консультації,
-спілкування через соціальні мереж, тощо.
Роботу з батьками можна оцінити як продуктивну.
Аналіз роботи закладу дошкільної освіти «Золотий ключик» за звітний період показав, що обрані форми і методи, об’єднані зусиллям адміністрації, колективу закладу та батьками вихованців позитивно впливають на результативність роботи з кадрами та досягнення дошкільнят.
Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку, конструктивну критику і можливість реалізації наших ідей. Ми сподіваємося, що представлений матеріал дозволить вам сьогодні і надалі об'єктивно оцінити діяльність нашого закладу, і мою діяльність, як керівника.
Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками. Дякую за увагу!