Левківський ЗДО ”Золотий ключик”, Левків
Житомирська область, Житомирський район

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Левківський заклад дошкільної освіти «Золотий ключик» Глибочицької сільської ради

Житомирського району Житомирської області

і.к. 34277703; ел.адр. Levkiv.sad@ukr.net

 

                                                     НАКАЗ

по Левківському ЗДО "Золотий ключик"

від 28.08.2023р.                                                                                     №27

 

Про утворення інклюзивної групи

в Левківському ЗДО «Золотий ключик»

На підставі Порядку організації інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019року  №530, з метою задоволення соціальних та освітніх потреб дітей з особливими освітніми потребами з  забезпечення рівного доступу до дошкільної освіти, в тому числі з інвалідністю, організації з ними корекційно-розвиткової роботи та заяви батьків дитини від 16.08.2023р.

НАКАЗУЮ:

1.Утворити з 01.09.2023 року одну інклюзивну  групу в Левківському ЗДО «Золотий ключик» до якої зарахувати:

  -Колосовську Валерію Володимирівну, 07.11.2019 р.н.

  1. Зарахування дитини з особливими потребами до інклюзивної групи здійснювати відповідно до нормативів наповнюваності, висновку психолого-педагогічної консультації, згоди батьків на обробку персональних даних, інших документів дитини з особливими освітніми потребами,  санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дитини у ЗДО  з урахуванням вікових, сімейних ознак та особливих освітніх потреб і побажань батьків або осіб, які їх замінюють.
  2. Затвердити групу фахівців психолого-медико-педагогічного супроводу з координації діяльності всіх учасників освітнього процесу щодо навчання дитини з особливими освітніми потребами.                   

3.   Асистенту  вихователя  Якименко Крістіні Володимирівні:

3.1. Проводити    корекційно-відновлювальну та соціально-реабілітаційну роботу з дитиною з особливими освітніми потребами.

  3.2.Застосовувати індивідуальний  та диференційований підхід, спрямований на  реалізацію Базового компоненту дошкільної освіти шляхом використання програм  розвитку дітей, навчально-методичних посібників, затверджених в установленому порядку Міністерством освіти і науки України.

3.3. Спрямовувати виховну роботу на соціалізацію дитини, формування позитивної самооцінки дитини з особливими освітніми потребами.

   3.4. Проводити просвітницьку роботу, формуючи батьківську компетентність,  залучати батьків до розробки індивідуальної програми розвитку дитини.

   4.    Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор ЗДО                                               Світлана ПОЛОМАРЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Левківський заклад дошкільної освіти «Золотий ключик» Глибочицької сільської ради

Житомирського району Житомирської області

і.к. 34277703; ел.адр. Levkiv.sad@ukr.net

  Наказ 

по Левківському ЗДО «Золотий ключик»

від 28.08.2023р.                                                                                                                                                              №28

 

Про внесення змін до штатного розпису

Левківського ЗДО «Золотий ключик»

 

    На підставі Порядку організації інклюзивних груп у закладах освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019року № 530 , керуючись наказом Міністерства освіти  і науки України № 1055 від 04.11.2010р. «Про затвердження Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів» (із змінами ,внесеними згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 544 від 20.05.2016року) та відповідно до наказу по Левківському ЗДО «Золотий ключик» № 26 від 28.08.2023р. «Про утворення інклюзивної групи в Левківському ЗДО «Золотий ключик»

 

НАКАЗУЮ:

  1. Ввести  до штатного розпису з 01.09.2023р. посаду асистента вихователя – 1ст.
  2. Затвердити штат у кількості – 25.85 одиниць.
  3. Бухгалтеру врахувати відповідні зміни та проводити нарахування та виплати заробітної плати відповідно до внесених змін з 01.09.2023р.

 

 

Директор ЗДО                                                                                                                                  Світлана ПОЛОМАРЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Левківський заклад дошкільної освіти «Золотий ключик» Глибочицької сільської ради

Житомирського району Житомирської області

і.к. 34277703; ел.адр. Levkiv.sad@ukr.net

 

 

                                                               НАКАЗ

по Левківському ЗДО "Золотий ключик"

від 29.08.2023р.                                                                                                                                                                         №29

 

Про призначення команди психолого-педагогічного

 супроводу дітей з особливими освітніми потребами,

що виховуються в Левківському  ЗДО «Золотий ключик» в 2023 р.

          Відповідно до наказу МОН України від 06.02.2015 року №104/52 «Про затвердження Порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах, додатку до листа МОН України від 12.10.2015 року №1/9-487 «Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах» з метою реалізації державної політики щодо забезпечення прав дітей, які потребують корекції фізичного та (або)розумового розвитку на здобуття якісної освіти, інтеграції їх у суспільне середовище

НАКАЗУЮ:

1.Призначити на 2023 н.р. команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами Колосовської Валерії Володимирівни, 07.11. 2019 р.н. у складі: директора - Поломаренко С.М., вихователів – Хоменко А.П.,  Березовської І.О.,  асистента вихователів – Якимчук К.В., практичного психолога, логопеда  та дефектолога  - Якимчук К.В.

 2.Команді психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами:

2.1.Відповідно до висновків  Інклюзивно-ресурсного центру Житомирського району Житомирської області та за згодою батьків вихованців затвердити індивідуальні навчальні програми  розвитку дитини з 01.09.2023р.до 01.10.2023 року.

2.2. На підставі висновків Інклюзивно-ресурсного центру Житомирського району Житомирської області  затвердити індивідуальні навчальні плани корекційно-розвивальних занять.

2.3. Провести консультативну, просвітницьку роботу з батьками та педагогами.

3.Вихователям, асистенту вихователя:

3.1. Здійснювати психолого-педагогічний супровід дитини з особливими потребами шляхом:

-ознайомлення з методичними рекомендаціями щодо здійснення інклюзивної освіти дошкільнят;

-здійснення спостереження за дитиною з особливими освітніми потребами в різних видах діяльності, їх індивідуальними особливостями, поведінкою, психічним та фізичним станом, потенційними можливостями;

-створення оптимальних умов та підготовки предметно- ігрового розвивального середовища для занять з дитиною, що мають обмежені можливості здоров׳я;

-включення дитини з вадами розвитку в освітній процес,координація дитячої діяльності, дозування навантажень;

- налагодження співпраці з батьками та відповідними спеціалістами для інклюзивного навчання та виховання дитини;

-складання індивідуальних програм розвитку дитини з обмеженими особливостями здоров׳я.

3.2.Проводити просвітницьку роботу (різними формами) з батьками вихованця з особливими освітніми потребами.

3.3.Проводити моніторинг освітньої діяльності з особливими освітніми потребами.

 

Директор Левківського ЗДО

«Золотий ключик»                                                    Світлана ПОЛОМАРЕНКО

З наказом ознайомлені:

 

 

 

 

 

Право на рівний доступ до якісної освіти та навчання за місцем проживання в умовах загальноосвітнього закладу – це право всіх дітей. Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства.

ЗАКОН УКРАЇНИ   «ПРО ОСВІТУ» від 05.09.2017 року №2145-VІІІ  набрав чинності  з 28.09.2017 року

Стаття 19. Освіта осіб з особливими освітніми потребами

1. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування створюють умови для забезпечення прав і можливостей осіб з особливими освітніми потребами для здобуття ними освіти на всіх рівнях освіти з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів.

2. Держава забезпечує підготовку фахівців для роботи з особами з особливими освітніми потребами на всіх рівнях освіти.

3. Особам з особливими освітніми потребами освіта надається нарівні з іншими особами, у тому числі шляхом створення належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.

4. Для навчання, професійної підготовки або перепідготовки осіб з особливими освітніми потребами застосовуються види та форми здобуття освіти, що враховують їхні потреби та індивідуальні можливості.

5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування та заклади освіти створюють умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами шляхом забезпечення розумного пристосування та універсального дизайну.

6. Навчання та виховання осіб з особливими освітніми потребами, зокрема тими, що спричинені порушенням розвитку та інвалідністю, у закладах дошкільної, позашкільної та середньої освіти здійснюються за рахунок коштів освітніх субвенцій, державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі з урахуванням потреб дитини, визначених в індивідуальній програмі розвитку.

7. Зарахування осіб з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, переведення з одного типу закладу до іншого та відрахування таких осіб здійснюються у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

8. Категорії осіб з особливими освітніми потребами визначаються актами Кабінету Міністрів України.

Стаття 20.  Інклюзивне навчання

1. Заклади освіти за потреби утворюють інклюзивні та/або спеціальні групи і класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами. У разі звернення особи з особливими освітніми потребами або її батьків така група або клас утворюється в обов’язковому порядку.

2. Заклади освіти зі спеціальними та інклюзивними групами і класами створюють умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.

3. Особи з порушеннями фізичного, психічного, інтелектуального розвитку і сенсорними порушеннями забезпечуються у закладах освіти допоміжними засобами для навчання.

4. Особам з особливими освітніми потребами надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Психолого-педагогічні послуги – це комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку особи з особливими освітніми потребами, що передбачені індивідуальною програмою розвитку та надаються педагогічними працівниками закладів освіти, реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру.

Корекційно-розвиткові послуги (допомога) – це комплексна система заходів супроводження особи з особливими освітніми потребами у процесі навчання, що спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення.

5. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування утворюють інклюзивно-ресурсні центри з метою забезпечення реалізації права на освіту та психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.

Психолого-педагогічний супровід – це комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку дитини, передбачена індивідуальною програмою розвитку.

6. Будівлі, споруди і приміщення закладів освіти повинні відповідати вимогам доступності згідно з державними будівельними нормами і стандартами.

7. Проектування, будівництво та реконструкція будівель, споруд, приміщень закладів освіти здійснюються з урахуванням принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування.

 

Логін: *

Пароль: *